Volinik illustration Volinik illustration

Leia murele lahendus

Sa ei ole oma murega üksi. Siit leiad vastuse erinevatele diskrimineerimist puudutavatele küsimustele. Oleme siin selleks, et Sind aidata.

Kas erineva nahavärviga inimestele võib kehtestada erinevad töötingimused?

Kui inimesed teevad sama tööandja juures samasugust tööd, kuid neile kehtestatakse erinevad töötingimused üksnes nende nahavärvi tõttu, siis on tegu diskrimineerimisega. Selline tegevus ei ole lubatud.

Kui inimestele kehtestatakse erinevad töötingimused aga seetõttu, et nende töö iseloom on erinev, siis ei ole tegemist diskrimineerimisega. Sellisel juhul on erinevate töötingimuste põhjuseks see, et töö iseloom on erinev, mitte aga tööd tegeva inimese nahavärv.

Seega samal ametikohal peavad kõikidel töötajatel olema samasugused töötingimused, seda sõltumata töötajate nahavärvist. Erinevat tööd tegevatel töötajatel võivad olla aga erinevad töötingimused.

Kui Sa ei leidnud oma murele vastust, siis võid pöörduda võrdsete võimaluste voliniku poole vabas vormis e-kirja teel aadressil avaldus@volinik.ee. Voliniku poole pöördudes ei avalikustata pöörduja isikut ning soovi korral tagatakse anonüümsus. Samuti võib ühendust võtta nii töövaidluskomisjoniga kui ka lepitusmenetluseks õiguskantsleriga.