Volinik illustration Volinik illustration

Leia murele lahendus

Sa ei ole oma murega üksi. Siit leiad vastuse erinevatele diskrimineerimist puudutavatele küsimustele. Oleme siin selleks, et Sind aidata.

Kas erineva nahavärviga inimestele võib maksta erinevat töötasu?

Kui inimesed teevad sama tööandja juures samasugust tööd, kuid neile makstakse erinevat töötasu üksnes nende nahavärvi tõttu, siis on tegu diskrimineerimisega. Selline tegevus ei ole lubatud.

Kui inimestele makstakse erinevat töötasu aga seetõttu, et nende töö iseloom on erinev, siis ei ole tegemist diskrimineerimisega. Sellisel juhul on erineva töötasu põhjuseks see, et töö iseloom on erinev, mitte aga tööd tegeva inimese nahavärv.

Seega samal ametikohal samasugust tööd tegevad inimesed peavad saama samasugust töötasu, seda sõltumata töötajate nahavärvist. Erinevat tööd tegevatele töötajatele võib maksta aga erinevat töötasu.

Kui Sa ei leidnud oma murele vastust, siis võid pöörduda võrdsete võimaluste voliniku poole vabas vormis e-kirja teel aadressil avaldus@volinik.ee. Voliniku poole pöördudes ei avalikustata pöörduja isikut ning soovi korral tagatakse anonüümsus. Samuti võib ühendust võtta nii töövaidluskomisjoniga kui ka lepitusmenetluseks õiguskantsleriga.