Volinik illustration Volinik illustration

Leia murele lahendus

Sa ei ole oma murega üksi. Siit leiad vastuse erinevatele diskrimineerimist puudutavatele küsimustele. Oleme siin selleks, et Sind aidata.

Kas omavalitsus on kohustatud pakkuma lasteaialapsele hoiuteenust sel ajal, kui lasteaed on kollektiivpuhkusel?

Lasteaed läheb kollektiivsele suvepuhkusele ning ei paku suvehoiu võimalust – seda on ette tulnud nii mõneski lasteaias. Kuidas peaksid sellises olukorras käituma lapsevanemad, kellel ei ole võimalik jätta last lähedastega, kelle jaoks lapsehoidja palkamine on välistatud ning kelle töökohustused vajavad täitmist?

Enamasti on lasteaedades suvepuhkuste ajal vähemalt üks töötav suverühm. Kui selline lasteaiarühm puudub, kuid leidub siiski lapsevanemaid, kelle lapsed hoiuteenust vajavad, tuleb pöörduda omavalitsuse poole. Omavalitsus on kohustatud lapsevanemaid sellises olukorras aitama.

Koolieelse lasteasutuse seadus ei vabasta omavalitsusi suvekuudel lasteaiakoha pakkumise kohustusest. Kui lasteaias on kollektiivpuhkus, ent osa lapsi vajab lapsehoiuteenust, on omavalitsus kohustatud välja pakkuma muid sobivaid võimalusi, näiteks lapsehoidjat või mõnda muud lastehoiukohta. Teenuse tasu peab jääma lasteaiakohaga samale tasemele.

Käesolev selgitus ei ole õigusabi konkreetses asjas. Seetõttu, kui tunned, et sind on ebavõrdselt koheldud, aga sa ei leidnud sellest artiklist oma probleemile lahendust või sul tekkis küsimus, siis pöördu võrdõigusvoliniku poole meiliaadressil avaldus@volinik.ee või numbril +372 626 9059. Voliniku poole pöördumisel tagatakse pöörduja anonüümsus.