Võrdsete võimaluste volinik ei saa teha meediale ettekirjutusi selle kohta, mida ja kuidas meedia kirjutab või kajastab. Pressivabadus ehk ajakirjandusvabadus on väga oluline vabadus. Vaba ajakirjandus […]
Jaga artiklit:
Võrdsete võimaluste volinik ei saa teha meediale ettekirjutusi selle kohta, mida ja kuidas meedia kirjutab või kajastab. Pressivabadus ehk ajakirjandusvabadus on väga oluline vabadus. Vaba ajakirjandus on demokraatliku ühiskonna lahutamatu koostisosa. Ajakirjandusvabadus tugineb sõnavabadusele. Ajakirjandusvabaduse toetajad ja sõnavabaduse kaitsjad seisavad ühtede ja samade väärtuste eest.
Vaba meedia ülesanne on levitada informatsiooni, luua võimalusi ideede kriitiliseks käsitlemiseks ning tagada inimeste huvide esindatus poliitikas.
See kõik edendab demokraatlikku võrdsust ning austust inimeste erinevate vaadete vastu. Nõnda aitab vaba ja kriitiline meedia paljuski kaasa ka kodanike teiste õiguste kindlustamisele.
Ajakirjandusvabadust piiraks see, kui riigiametnikud hakkaksid meediat juhendama.
Näiteks käskides ajakirjanikel kirjutada ainult teatud asjadest ning nimelt nii ja mitte kuidagi teisiti. See ei oleks enam vaba ajakirjandus. Seetõttu ei lahenda ka võrdsete võimaluste volinik neid pöördumisi, mille sisuks on kellegi rahulolematus ajakirjanduses avaldatuga. Kui juhtub, et inimene ei ole rahul ajakirjanduses kirjutatu või televisioonis räägituga, saab ta sobiva lahenduse leidmiseks pöörduda otse vastavava ajakirjandusväljaande või telejaama poole.