Volinik illustration Volinik illustration

Leia murele lahendus

Sa ei ole oma murega üksi. Siit leiad vastuse erinevatele diskrimineerimist puudutavatele küsimustele. Oleme siin selleks, et Sind aidata.

Kuidas tagada liikumispuudega inimeste ligipääsetavus füüsilisele keskkonnale?

See, millistele asjaoludele tuleb füüsilisele keskkonnale ligipääsetavuse tagamisel tähelepanu pöörata sõltub erivajaduse liigist.

Liikumispuudega inimesed, kes kasutavad iseseisvalt ratastooli suudavad ületada ainult kindla kaldenurga ja kõrguse vahega takistusi. Nii võivad nende liikumisteel olulisteks takistusteks olla kõrged lävepakud, kõnnitee künnised ja järsu kaldenurgaga kaldpinnad, auklikud tänavad ja kõnniteed ning ühistransport, kuhu ei pääse liikumisabivahenditeta. Kui liikumispuudega inimesel esineb lisaks ka käte osaline halvatus, on iseseisvalt ületatavad takistused ja kalded sõltuvalt puude raskusest järjest madalamad. Inimestel, kes kasutavad käimisraami või karkusid on raske ja ohtlik liikuda treppidel, suurematel kallakutel ja libedatel ning ebatasastel teedel. Nii ratastooli kasutajad kui ka käimisraami või karkude kasutajad vajavad ka enda ümber rohkem vaba ruumi.

Loe lähemalt käsiraamatust “Kaasava elukeskkonna kavandamine ja loomine”

Kui tunned, et Sind on ebavõrdselt koheldud, siis pöördu võrdõigusvoliniku poole meiliaadressil avaldus@volinik.ee või numbril +372 626 9059. Voliniku poole pöördumisel tagatakse pöörduja anonüümsus.