Soolise võrdõiguslikkuse suurendamine töö- ja eraelu tasakaalustamise võimekuse tõstmise abil
2020. aasta veebruarist kuni 2022. aasta alguseni viib soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku büroo koostöös Estonian Business Schooli, Serbia võrdõiguslikkuse kaitsmise voliniku ja Heidelbergi linnaga […]
Jaga artiklit:
2020. aasta veebruarist kuni 2022. aasta alguseni viib soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku büroo koostöös Estonian Business Schooli, Serbia võrdõiguslikkuse kaitsmise voliniku ja Heidelbergi linnaga Saksamaal läbi programmi „Soolise võrdõiguslikkuse suurendamine töö- ja eraelu tasakaalustamise võimekuse tõstmise abil“ (Towards gender equality through increased capabilities for work-life balance, WoBaCa). Projekti eesmärk on edendada soolist võrdõiguslikkust ning tõsta naiste ja meeste töö- ja eraelu tasakaalu suurendamise võimekust.
Projekti raames töötatakse välja mitmeid uuenduslikke ja interaktiivseid tööriistu, mille potentsiaali suurendada võrdsust, parandades igapäevaseid praktilisi oskusi, muutes hoiakuid ja vähendades soolisi stereotüüpe – eriti neid, mis on seotud hoolduse jagamisega – testitakse läbi käitumisteaduse prisma.
EBSi teadlased analüüsivad töö- ja eraelu tasakaalustamist takistavaid aspekte ning neist tulenevat diskrimineerimist.
Töövahendina toodetakse 15 lühifilmist koosnev seriaal, kus kirjeldatakse värvikalt erinevaid töö- ja pereeluga seonduvaid situatsioone ning leitakse probleemidele lahendus.
Projekt toetub käitumisteaduste metoodilisele raamistikule ning on suunatud lühifilmide efekti randomiseeritud kontrollkatsete kaudu koolinoortele vanuses 18+ aastat ja erasektori töötajatele. Õppefilmidest koosneva tööriistakasti mõju suurendamiseks toodetakse lauamäng ning selle veebirakendus, mis läheb vabasse kasutusse nii koolidele ja ettevõtetele kui laiemale avalikkusele.
Tööriistakasti kasutamise suunised konkreetsetele sihtrühmadele koostatakse ja tehakse kättesaadavaks veebis kõigis Euroopa keeltes.
Projekti rahastatakse Euroopa Komisjoni õiguste, võrdõiguslikkuse ja kodakondsuse programmi (2014–2020) raames.