Tööandja peab korraldama töö nii, et ka pikaajalise haigusega inimene saaks tööd teha
Haigusi on igasuguseid. Mõni haigus kestab kauem aega, mõni läheb kiiremini üle. Tuleb ette ka selliseid haigusi, mille pärast inimene ei pea olema haiglas ega kodus […]
Jaga artiklit:
Haigusi on igasuguseid. Mõni haigus kestab kauem aega, mõni läheb kiiremini üle. Tuleb ette ka selliseid haigusi, mille pärast inimene ei pea olema haiglas ega kodus voodis pikali. See inimene saab tegelikult oma tööd edasi teha, kui talle natukene abi antakse.
Liisil on just selline haigus. Vaatame, kuidas tal õnnestub oma tööd edasi teha.
Liisile meeldib tema töö väga. Ta on edukas ning teeb iga päev hea meelega tööd.
Viimasel ajal on aga Liisil tekkinud tõsiseid raskusi. Liisil on välja kujunenud sügav depressioon. Igapäevased asjad, mida ta varem tegi meelsasti ja kiiresti, nõuavad nüüd suurt pingutust. Kõige raskem on Liisil hommikul kella 8-ks tööle jõuda. Depressiooni tõttu ei suuda Liisi piisavalt vara ärgata. Tal kulub tükk aega, et end tööks valmis seada.
Liisi läheb arsti juurde, et abi saada. Samuti räägib ta oma murest tööandjaga. Tööandja pakub Liisile võimaluse alustada tööpäeva hiljem ja töötada õhtul veidi pikemalt. Selline muutus on Liisi töös võimalik ning sobib hästi mõlemale poolele. Uus tööaeg teeb Liisi elu lihtsamaks. Ka tööandja on tema tulemustega igati rahul.
Liisi mõistis, et alati tasub tööandjaga oma murest ausalt rääkida. Siis saab tööandja tööd korraldada nii, et see annab kõigile tööasjus võrdsed võimalused.